What are you looking for?

My Bag

Lambswool Crew Neck Jumper
USD 220
Color: Anthracite MelangeSize:xs
Total (USD)USD 220.00
Taxes and shipping will be calculated at checkout
Lifestyle

Shelbizleee

Shelbizleee is an American YouTuber who has gained a following for her green minimalism content and research full and educational videos about greener living. With count of over 318'000 subscribers, her channel includes comentary on popular sustainability topics, greener choices for shopping/selfcase and most importantly motivational videos in support for greener living.

picture

ENG

She is known for posting videos related to ecological aspect of clothing, self case, shopping and more. In some videos she has stated that she is trying to follow minimalism also looking at sustainability aspects of it. Her content is meant to inspire all of us to think about our ecological footprint and provide us with suggestions of alternatives.

Her videos are edited more to seem like a chat with a friend as to show her idea to be more inviting and not as educational program. Videos always contain plants and snippets of videos of her actually using the products of approaches to show that she is sharing exactly what she is using her self.

See her content on YouTube: Shelbizleee


LV

Shelbizleee ir amerikāņu YouTube personība, kura ir ieguvis sekotājus par viņas zaļo minimālisma saturu un izpētes pilniem un izglītojošiem video par zaļāku dzīvi. Viņas kanālam ir vairāk nekā 318'000 abonentu ietver komentārus par populārām ilgtspējības tēmām, videi nekaitīgākām iepirkšanās iespējām un, pats galvenais, motivējošiem videoklipiem zaļākas dzīves atbalstam.

Viņa ir pazīstama ar to, ka publicē videoklipus, kas saistīti ar apģērba ekoloģisko aspektu, iepirkšanos un daudz ko citu. Dažos videoklipos viņa ir norādījusi, ka cenšas ievērot minimālismu, aplūkojot arī ilgtspējības aspektus no tā. Viņas saturs ir paredzēts, lai iedvesmotu mūs visus domāt par savu ekoloģisko ietekmi un sniegtu mums to alternatīvu ierosinājumus.

Viņas videoklipi ir vairāk rediģēti, lai tie liktos kā tērzēšana ar draugu, lai padarītu viņas ideju aicinošāku, nevis kā izglītības programmu. Videoklipos vienmēr ir iekļauti augi un videoklipu fragmenti, kuros viņa faktiski izmanto produktus un pieejas, lai parādītu, ka viņa dalās tieši tajā, ko izmanto pati.

Skatiet viņas saturu pakalpojumā YouTube: Shelbizleee

Find her content on: